Nasze świece Powstają z pasji do tworzenia. Przez kilka lat mogliśmy przetestować różne rodzaje wosków, naczyń, knotów i zapachów,
doszliśmy do wprawy i możemy już pokusić się o stwierdzenie, że znamy się na rzeczy!


Nasze świece goszczą w domach ludzi w wielu zakątkach świata, a my mamy nadzieję, że i ta zmieniona forma przypadnie Wam do gustu! Od ponad roku uczyliśmy się pracy z woskiem rzepakowym, a choć praca z nim nie należy do najłatwiejszych, efekty są niesamowite. Jeszcze do niedawna wosk rzepakowy był totalną nowością na rynku, a kolejni producenci odpuszczali.
Nie był też tak popularny jak np. wosk sojowy czy palmowy, więc informacje na jego temat były znikome.
Jednak jak to mówią – praca popłaca i już dziś możecie cieszyć się wspaniałymi świecami z tego wosku.

Czego używamy tworząc nasze świece zapachowe?

Szklanego słoika, drewnianej zakrętki, drewnianego knota, aluminiowej blaszki, wosku rzepakowego oraz zapachów i dodatków.
Ciemne szkło chroni zawartość przed promieniami słonecznymi a zamykane wieczko ułatwia przechowywanie, przede wszystkim zapobiegając dostaniu się kurzu.
Tak, by nasza świece zapachowe służyły Ci dłużej. Olejki zapachowe są wegańskie.
W ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych składników zapachowych ani barwników pochodzących od zwierząt.
Godne uwagi jest to, że żaden zapach ani żaden z ich składników nie był testowane na zwierzętach! ( ANIMAL NON-TESTING DECLARATION -TI/9/6)

Wosk rzepakowy, w przeciwieństwie do parafiny jest produktem naturalnym. Do tego biodegradowalnym i przede wszystkim nietoksycznym.
Jego mleczna struktura niewątpliwie charakteryzuje się wydłużonym czasem spalania, brakiem kopcenia i efektywnym uwalnianiem zapachu.
Drewniany knot sprzyja świecy a podczas palenia wydaje cichy trzask prawie jak drewno w kominku 🙂.
Po wypaleniu świecy pojemnik można umyć w ciepłej wodzie i użyć na drobiazgi, kwiaty bądź w kuchni – pełna dowolność!


Dlaczego świece rzepakowe?

Większość wosków roślinnych pochodzi spoza Europy, natomiast używany przez nas wosk rzepakowy produkowany jest na rynku lokalnym.
W związku z tym stawiamy na produkty z miejsc, które przestrzegają zakazu stosowania neonikotynoidów (by chronić pszczoły!).
Dostarczenie naszego wosku zostawia jedynie niewielki „ślad węglowy” a dla wyjaśnienia dodamy, że przyczynia się to do dbałości o środowisko naturalne i walki ze zmianami klimatu.
Ponadto z pozostałych, nieużytych w produkcji wosku części roślin, robi się pokarm dla zwierząt, bądź naturalny nawóz 🙂.

Podsumowując? Wosk 100% naturalny, ekologiczny, biodegradowalny, bez ropy naftowej, dobry dla pszczół i rolnictwa oraz naszej planety 🙂
Nasze naturalne, rzepakowe świece są więc dobre nie tylko dla nas, działając kojąco na zmysły, nie szkodzą naszemu zdrowiu, ale są także przyjazne naszemu środowisku i planecie!

Inne świece

Możesz spotkać u nas także naturalne świece z wosku pszczelego lub mieszane z woskiem rzepakowym.
Wszelkie takie informacje zawarte są zawsze pod opisem świecy.

Instrukcja palenia

Do każdej świecy załączamy instrukcję palenia. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie znalazłeś jej w swoim zamówieniu,
to właśnie poniżej znajdziesz jej tekst.

PIERWSZE PALENIE:
Przy pierwszym paleniu należy dać woskowi roztopić się po całej górnej powierzchni ale nie dłużej niż 2 godziny. Taki zabieg zapobiegnie tworzeniu się tuneli, gwarantuje równomierne spalanie i maksymalny zapach.
Uwaga!
Ze świecy należy delikatnie zdjąć wszelkie ozdoby przed odpaleniem, aby nie stanowiły niebezpieczeństwa.

KOLEJNE PALENIA, CZASY I PRZYDATNOŚĆ:
Aby świeca nie utraciła swoich walorów zapachowych najlepiej palić ją nie dłużej niż 3 godziny. Użyte olejki eteryczne wypalają się od ciepła dlatego warto pilnować czasu palenia aby zachować świeżość i zapach na dłużej.

GASZENIE I KNOTY DREWNIANE:
Świecę najlepiej gasić poprzez odcięcie dopływu powietrza. Knot powinien być przycięty do ok. 3mm przed każdym zapaleniem a pozostałości knota usunięte z wosku. Knot należy podcinać nie łamać. Po zgaszeniu zamykamy słoiczek.

Nasze świece tworzone są własnoręcznie, z dbałością o szczegóły i z naturalnych, sprawdzonych składników. Dokładamy wszelkich starań aby każda z nich była wyjątkowa i otuliła Was swym zapachem. Jednak na nas świeca się nie kończy! Dbanie o nią jest teraz Twoim zadaniem i od tego jak się postarasz zależy jak będzie Ci służyć.