You are currently viewing Spell Jar czyli magia zaklęta w słoiku.

Spell Jar czyli magia zaklęta w słoiku.

spell jar

Spell Jar czyli zaklęcie słoika (naczynia lub butelkowe) to stara magia ludowa sięgającą średniowiecza (lub nawet dalej). Najczęściej używana była do łamania klątw, trzymania pecha z dala a nawet więzieniu duchów/dusz. Dzisiaj magię tę wykorzystywać można bardzo wszechstronnie – od ochrony, odcinania złych wpływów aż do przyciągania zdrowia, pieniędzy czy miłości 😉.

Od intencji do konkretnego celu.

Przygotowywanie takiego zaklęcia zacznij od intencji. Zastanów się, czego pragniesz, a później wybierz konkretny cel, w jakim chcesz stworzyć swój Spell Jar. Lepiej wybierz coś osiągalnego, jeśli zechcesz znaleźć milion w torbie pod domem, najprawdopodobniej to nie zadziała 😂. Chociaż życzę Ci, by tak się stało! Staraj się być bardzo precyzyjnym, bez rozległego życzenia w stylu “chcę mieć super płatną pracę, wielki dom, bogatego męża/obrotną żonę, zdrowie do końca życia i to najlepiej długiego…”. Nie. Lepiej sprawdzi się intencja pojedyncza, jak np. “chcę przyciągnąć dobrą, satysfakcjonującą pracę”. Zastanów się też, czy Twoje życzenie jest etyczne/moralne i jakie może mieć konsekwencje. Bez względu na to, jaką magię praktykujesz, w co wierzysz, jestem zdania, że zasada “nie szkodzić innym” jest na tyle wszechstronna, że z powodzeniem sprawdzi się w każdej sytuacji.

Ok! Wiem, czego chcę. Co dalej?

Kiedy masz sprecyzowany cel, możesz śmiało zabrać się za komponowanie składników! Potrzebujesz pojemnika! Słoik, butelka, pojemnik – właściwie wszystko, co ma wieczko może się nadać. Lubię słoiczki i buteleczki ze szkła, najlepiej w ciekawych kształtach, bo później same w sobie stanowią wizualną ozdobę, przywołują pozytywne skojarzenia i są miłe dla oka. Szukaj buteleczek po olejach, przetworach itp. ze względu na oryginalny wygląd.

Masz już naczynie, ale najważniejsza jest zawartość!

To, co włożysz do swojego słoika powinno być ściśle związane z rodzajem zaklęcia. Wszelkiego rodzaju płyny (woda, oleje, ziołowe napary, miód, alkohol), zioła i rośliny (liście, kwiaty, korzenie – wszystkie części roślin, w tym nawet korę), kryształy (kryształy mają również przypisaną rolę i można dopasować odpowiednie kamienie do swojego słoiczka), uzupełnienie (np. monety w rytuale na pieniądze), coś osobistego (imię zapisane na kartce, kosmyk włosów, własnoręczny sigil a nawet krew). Każdy z tych przedmiotów przed użyciem powinien być oczyszczony. Oczyszczamy je m.in. bieżącą wodą, w soli, w świetle księżyca, w świetle słońca, nad ogniem, okadzając. To bardzo ważne, gdyż “nakarmione” nieodpowiednią energią nie zadziałają tak, jak powinny.

Napełnianie.

Napełnianie Spell Jar’ów jest proste i zależy od naszej praktyki. Możemy śpiewać, recytować, prosić o pomóc Bóstwa, Anioły, Żywioły czy Wszechświat. Możemy krótko medytować, napełniając każdą rzecz energią ukierunkowaną na nasz cel (np. kamienie – Mocą żywiołów, Księżyca i Słońca, ładuję ten bursztyn, by ochraniał mnie przed złorzeczeniem). Niech słowa płyną z serca, wierzę, że sami mamy moc sprawczą i nasze szczere słowa będą tutaj wystarczające. To Ty nadajesz im magiczną moc sprawczą, bez Ciebie i Twojej wiary to zwykłe przedmioty. Przed zapełnieniem oczyść również słoik. Układaj przedmioty od najcięższych do najlżejszych. Nie ma to większego znaczenia magicznego, ale bardziej estetyczne i praktyczne. Jeśli nie wiesz co zapakować, albo jaki zestaw będzie najlepszy – zajrzyj TUTAJ! Mam dla Ciebie gotowy zestaw z instrukcją 😉

Zapieczętuj Spell Jar.

Zaklęcie należy zapieczętować. Możesz zrobić to lakiem lub woskiem/za pomocą świecy. Bardzo polecam Ci dołączenie magii świec, gdyż moim zdaniem tworzy to takie czarodziejskie kombo! Wybierz odpowiedni kolor lub użyj świecy białej. W magii świec ważna jest faza księżyca, a zasada jest bardzo prosta. Na księżycu przybywającym (od Nowiu do Pełni) przyciągamy do siebie wszystko, na ubywającym (od Pełni do Nowiu) odcinamy i oddalamy od siebie to, co nam nie służy. Możesz pozostawić świecę do wypalenia na wieczku, by spływający wosk zapieczętował zawartość. Pamiętaj, by nie zostawiać jej bez opieki! W tym czasie nie tylko przekazuj swoją energię, ale także wizualizuj swój cel. Trochę jak w Manifestacji – zobacz siebie, kiedy już osiągnąłeś to, czego pragniesz. Zamknij oczy. Co zmieniło się w Twoim życiu, jakie to uczucie? Co dobrego to przyniosło? Czy tego właśnie pragniesz? I już! Gotowe 😉. Masz swój pierwszy Spell Jar!

Pro Tipy!

No, może nie takie bardzo pro, ale podam Ci kilka rad. Ewentualnie możesz zadać pytanie w komentarzu – postaram się odpowiedzieć jak najszybciej!
1. Pamiętaj o własnej ochronie! Używając jakiejkolwiek magii pamiętamy o BHP. Tym zwykłym, jak i duchowym. Ochronnie działa sól (utwórz krąg z soli dookoła swojego słoiczka i przedmiotów), kadzidła (możesz użyć liścia laurowego lub zwyczajnej pokrzywy!).
2. Przygotuj się do tego – zacznij od oczyszczenia domu, pokoju, uspokojenia, niech to będzie Twój czas na magię.
3. Poczytaj o właściwościach przedmiotów, które chcesz użyć. Niektóre mają wiele zastosowań.
4. Nie zostawiaj nigdy świecy ani słoika bez opieki (zwłaszcza jeśli masz dzieci, zwierzęta itp.).
Zapraszam Cię też na mojego INSTAGRAMA gdzie znajdziesz najświeższe informacje, złpaiesz ze mną kontakt i zgarniesz kody rabatowe 😉

Buziaki! Wasza Wiedźma

Ten post ma 2 komentarzy

    1. Admin MWH

      Taki Spell Jar trzymamy do czasu, aż spełni nasze życzenie. Kiedy już się stanie, należy go zakopać w ziemii lub puścić płynącą wodą (oddajemy żywiołom ;-).

Dodaj komentarz